מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

תביעת גט בשל ספירת זרע

האישה תבעה גט מבעלה בשל ספירת זרע נמוכה הבעל הכחיש, אך סירב להיבדק בפוליגרף

זוג צעיר, בשנות העשרים לחייו מאזור נתניה, התקשה להביא ילדים לעולם. לטענת האישה, היות שהבעל סובל מבעייה תורשתית של ספירת זרע נמוכה, הסכימה האישה ליטול טיפולי פוריות ממושכים, שגרמו לה, לטענתה, סבל רב, מתח, תהפוכות במצב הרוח, ועליה חדה במשקל.

לאחר שנולד ילדם הראשון, ביקש הבעל להביא ילד נוסף לעולם, והאישה, לאחר לבטים רבים, נעתרה לרצונו. הפרק הנוסף של הטיפולים היה קשה מקודמו, וגרר את האישה לסבל רב נוסף ולשפל נפשי עמוק. לדברי עורכת הדין יעל שמואלי, המייצגת את האישה, טיפולי פוריות עלולים להיגרר פעמים רבות למורכבות רבה: תנאי ההתעברות תלויים בגורמים רבים, וביניהם מינוני ההורמונים בגוף האישה, איכות הזרע, ומועד הביוץ. על כן, על מנת להצליח בטיפולי פוריות, קיים צורך לשיתוף פעולה רב בין בני הזוג.

לאחר טיפולים ממושכים ובדיקות קפדניות אותם עברה האישה, הודיעו לה הרופאים כי התנאים הבשילו, והגיע הזמן בו מומלץ לה לעבור הפריה. בהגיעה למעבדה הופתעה האישה מהודעת טקסט של הגבר, ש"לא בא לו" להגיע ושתבטל את הפגישה. בשל הסבל הרב, התסכול, והקושי לשאת לבדה את הקשיים כתוצאה מרצונו של הבעל בילד נוסף, כשהוא ממעט לעזור לה, ואף בוחר להכשילה, החליטה האישה לפנות לבית הדין הרבני ולבקש להתגרש מהבעל, בהעלותה באמצעות עורכת דינה, יעל שמואלי את טענת המומים.

לדברי עו"ד שמואלי, בטענת המומים, גם ספירת זרע נמוכה נחשבת למום, אשר האישה יכולה בגללו לבחור להתגרש, ובית הדין ייעתר על פי רוב לדרישתה. בהלכה נקרא מום זה: "אינו יורה כחץ".

דיון בבית משפט

בדיון שהתקיים בפני בית הדין הכחיש הבעל כי הוא סובל מספירת זרע נמוכה, וכמו כן הכחיש שסירב להגיע למרפאה על מנת להפרות מזרעו את האישה. הדיינים הציעו לבעל לפנות לבדיקת מכונת אמת אשר תוכיח שגרסתו אמתית, וגרסת אשתו שקרית, אך הבעל סירב לעבור בדיקת פוליגרף.

עתה טוענת עו"ד יעל שמואלי כי סירובו של הבעל לעבור את בדיקת הפוליגרף מעידה כאלף עדים על כך שהוא מסתיר את חבלותיו בניסיונות אשתו להרות, ומנסה לטייח את העובדה כי במעשיו ובמצבו הוא אינו יכול לקיים איתה מצוות פרו ורבו, המוטלת בהלכה על כתפיו.

לדברי עו"ד יעל שמואלי, ההלכה רואה במצוות פרו ורבו את המטרה הנעלה ביותר בנישואין, וכי אין די בילד אחד על מנת לקיים מצווה זו. טענת המומים היא אחת העילות הרווחות ביותר בפניות בני זוג לבית הדין הרבני בבקשם גט. לדברי עו"ד שמואלי, ספירת זרע נמוכה נחשבת למום של הבעל, ומשמשת עילה ראויה לאשתו לבקש גט, כל עוד אין לה יותר מילד אחד.

על מנת להפריך טענה זו, יכול הבעל להציג בדיקות וחוות דעת רפואיות הסותרות את דברי אשתו. על כן, לדברי עו"ד שמואלי, אי הצגת הבדיקות המוכיחות אחרת, והתחמקותו של הבעל מבדיקת פוליגרף מאששות את עילות הגירושין אותן הציגה האישה, ועל כן היא דורשת מבית הדין לכפות על הבעל לתת גט לאשתו.

עו"ד יעל שמואלי, עורכת דין ותיקה ומוכרת, עוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, יישוב מחלוקות בין זוגות גרושים בסכסוכי משמורת ומזונות, כריתת הסכמי ממון, סכסוכי ירושה, צוואות, מינויי אפוטרופוס ועוד.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading