מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

שלום בית

שלום בית היא תביעה המוגשת לבית הדין הרבני בלבד, צד יכול לפנות לבית הדין הרבני ולבקש מבית הדין הרבני כי ישכין שלום בית בין הצדדים , בכך למעשה מוחה אחד הצדדים על כך כי בן זוגו רוצה להתגרש ממנו. בית הדין הרבני דן בתביעה זו כבכל תביעה אחרת ומבקש לברר באופן רציני ואמיתי האם קיים סיכוי לשלום בית.

גירושין ושלום בית

התביעה לשם שלום בית מעכבת בדרך כלל באופן משמעותי את הליך הגירושין , בית הדין רואה חשיבות עליונה ומצווה בהשכנת תשלום בין הצדדים וברך כלל יורה לצדדים למצות את הליך שלום הבית בין אם בפניה ליועץ נישואין או כל גורם טיפולי אחר ובין אם במתן הוראות מטעמו לבני הזוג. צד אשר יסרב לפנות להליך שלום בית יתקשה לקדם את הליך הגירושין שלו ,בעיקר כאשר עילת הגירושין שלו אינה טובה דיה .

במסגרת תביעה לשלום בית, ניתן לפנות לבתי הדין הרבני ולבקש ממנו בקשות נוספות אשר קשורות לבקשה שלכם להשכין שלום בית ,כגון בקשה למתן צו למדור ספציפי שהיא למעשה בקשה להמשיך ולהתגורר ביחד או לחוד אם בן הזוג כבר עזב ,בבית המגורים המשותף וזאת כל עוד מתקיים הליך שלום בית ,שכן בית המגורים המשותף הוא הבסיס לקיומו של שלמות התא המשפחתי ותנאי להצלחת שלום הבית המבוקש על ידכם.

במצב בו מתקבל צו למדור ספציפי מבית הדין הרבני במסגרת תביעה לשלום בית ,  לא ניתן יהיה למכור את בית המגורים המשותף וזאת עד להסרתו של הצו אשר יכול לעמוד שנים על גבי שנים וכל עוד לא תמצא סיבה מצדקת להסרתו של הצו. מצב דברים זה פעמים רבות מנוצל בתביעות לא כנות ולא אמתיות לשלום בית כטקטיקה בניהול תיק גירושין וזאת על מנת להפעיל לחץ על הצד שכנגד ולקבל כתנאי להסרת הצו הספציפי , רכוש נוסף או תנאים נוספים .

אם אין בית אין שלום בית , כך קבע בית הדין הרבני הגדול ! דעו לנצל בחוכמה תביעה זו שהיא התביעה ההפוכה לתביעת הגירושין , תביעה אמתית וכנה יכולה להציל את הנישואין שלכם או לעזור לכם בניהול הליך הגירושין שלכם במיוחד אם זה נכפה עליכם.    

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading