מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

איך מחליטים על צוואות וירושות?

כל אדם אשר יש ברשותו נכס, סכום כסף או דבר מה בעל ערך ושיש לו אישה (או איש) וילדים, חייב לחשוב מה יעלה בגורלם לאחר לכתו. החוק במדינת ישראל קובע כיצד יעברו נכסיו וכספיו של הנפטר אם לא כתב צוואה. אפשרות זו אינה מתאימה לכל אחד, ויתרה מכך – פעמים רבות היא מסבכת את המצב ויוצרת סכסוך בין היורשים.

מי יכול לכתוב צוואה וכיצד?

למעשה, כל אדם בוגר יכול לכתוב לעצמו את צוואתו כל עוד הוא במצב אשר מאפשר לו לעשות זאת (כלומר, אינו חולה במחלות שונות שפוגעות ביכולת השיפוט שלו). את הצוואה אפשר לכתוב בכתב יד כשחשוב לחתום עליה ולהוסיף את תאריך הרישום שלה, אפשר לחתום עליה בנוכחות עדים שיוכיחו בבוא העת את קיומה או להירשם בפני בעל רשות כמו עורך דין. היא יכולה אפילו להיות צוואה שבעל פה, כשבמצב זה העדים צריכים לכתוב זיכרון דברים ולהפקידו אצל הרשם לענייני ירושה. צוואה שבעל פה לא תהיה בתוקף אם עבר יותר מחודש מיום מסירתה ועד ליום הפטירה.

לקבל החלטות הרות גורל

צוואות וירושות אינן עניין של מה בכך, והאדם יכול לקבוע מה יקרה עם נכסיו לאחר לכתו. לא פעם אנו שומעים על משפחות שמנהלות מאבקי ירושה, והדבר קורה גם במשפחות שהנכסים שלהן מצומצמים. מבחינת האדם עצמו, הוא רשאי לקבוע כיצד יחולק רכושו, להחליט להעביר את כולו לגורם אחד (לבת זוג, למשל) או לפצלו על פי ראות עיניו. עו"ד המתמחה בתחום יוכל ללוות את התהליך ולדאוג לכך שיתבצע על פי חוק ולפי שביעות רצונו של האדם כשהוא משמש כאיש מקצוע שלמעשה אין לו עניין מעבר לדאגה לאדם ולמילוי רצונותיו לאחר לכתו.

צווואת וירושות

שינוי צוואה

כל אדם אשר חשב על עניין צוואות וירושות, תכנן את התנהלות נכסיו וכספיו לאחר לכתו וכתב צוואה, אך לאחר תקופה (מספר חודשים או שנים) החליט לשנותה, יוכל לעשות זאת. חשוב לבצע את הליך השינוי בצורה מסודרת, אחרת עלול להיווצר מצב בו החלטותיו החדשות לא יבואו לידי ביטוי. במקרה של קבלת החלטה על עריכת צוואה חדשה, יש למשוך את הקודמת מהרשם לענייני ירושה, אם זו נמסרה לידו (ניתן גם להשאירה אצל בעל הנכסים או למסור אותה לעו"ד). החוק בישראל מסודר מאד מבחינה זו, ומטרתו לכבד כל אדם ולמנוע מצב בו גורמים חיצוניים ישפיעו על החלטות חשובות אלו.

פניה אל עו"ד שמואלי

ההתמחות בדיני משפחה כוללת התעסקות בבקשות שלא תמיד נעים לאנשים לדון בהן, אך הן חשובות. התעסקות בתחום צוואות וירושות דורש סבלנות, הבנה ומקצועיות כדי שהבקשה תעמוד בתנאי החוק. בפניה אל עו"ד שמואלי זוכה כל אחד ליחס הטוב ביותר, למענה לכל שאלה ובסופו של דבר – למימוש בקשתו האישית.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading