מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

מניעת הברחת נכסים

העובדה כי החוק קבע כי אתם זכאים למחצית הרכוש המשותף שנצבר אינה בהכרח מבטיחה כי אכן מחצית מהרכוש צברתם יחד בתקופת חייכם המשותפת תגיע לידכם . לפעמים צד אחד שולט ומחזיק בכל הרכוש המשותף כיוון שבמהלך החיים המשותפים בחרתם שלא לגלות עניין ברכוש או שהחליטו פשוט לא לשתף אתכם , המצב דברים זה את חשופים להברחות נכסים בדרכים שונות ומשונות , לא כל בני הזוג הם ישירים ובהגיע מועד הגירושין ו/או תחיליתו של הסכסוך משתנה יחסם של הצדדים האחד כלפי השני לרעה ובהרחת נכסים הפכה להיות דבר שכיח למדי בתיקי חלוקת רכוש , כך שטרם הגיע הצדדים לשאלת חלוקת הרכוש יש להתדיין קודם האם מלוא הרכוש הובא בפני בתי המשפט או שמא הוברחו נכסים ונערך תכנון מוקדם על ידי מי מהצדדים טרם החל תהליך הגירושין.   

המלצות על מניעה

אני מציעה לכם באופן כללי תמיד להיות מעורבים ומודעים לנעשה בחשבונות הבנקים, בנעשה בעסק , בצבירות הכספיות שנעשות על די בני זוגכם במשך כל חייכם המשותפים שהרי זו משמעתו של השיתוף שאחרת תמצאו את עצמכם בפני שוקת שבורה מנסים לאסוף רסיסי מידע אודות רכוש שמגיע לכם מחצית מהזכויות בו אולם בן זוגכם דאג להבריחו בסמוך למועד פרוץ הסכסוך .

אם לא עקבתם אחר הנעשה במהלך החיים המשותפים שלכם ועוד טרם פרוץ הסכסוך , נסו לאתר מסמכים הנמצאים בבית ואשר יש בהם אינפורמציה לגבי הרכוש המשותף , צלמו מיד עותק והגיעו עם המסמכים לעורך דין המטפל בתיק הגירושין שלכם .

הברחות נכסים

קיימות דרכים שונות ומשונות להברחת נכסים , גם יצירת הפסדים פיקטיביים בסמוך למועד הפרידה/גירושין היא הברחת נכסים ואין סיבה כי תפסידו את חלקכם ברכוש אם בן זוגכם גרם להפסדים שכאלו. משיכות כספים שאינן שגרתיות על די מי מהצדדים בסמוך למועד הפרידה אף היא בבחינת הברחת רכוש , העברת כספים לחשבונות חדשים או לחשבון אדם אחר אף היא בבחינת הברחת נכסים .

סגירת עסק

סגירתו של עסק ופתיחתו תחת שם אחר אף היא בבחינת הברחת נכסים ולמעשה כל פעולה כמעט שיש בה בבחינת יצירת שינוי בזדון מהמצב שהיה קיים עובר לסכסוך היא בבחינת הברחת נכסים , אתם אינכם צריכים להיפגע מכך ויש להראות לבתי המשפט מה היה המצב עובר לסכסוך ואתם תהו זכאים לזכויות אלו.

ניתן ורצוי מאוד כי מיד עם פרוץ הסכסוך לפנות לבתי המשפט בבקשה דחופה להקפיא את כל הנכסים על מנת למנוע מצב של הברחות נכסים ושינוי בסטטוס של הרכוש המשותף כף שגם רכוש שנירשם רק על שם צד אחד לא יימכר ללא ידעתכם. צו שכזה ניתן כמעט תמיד באופן מידי ומנוע מצב בו זכויותיכם ברכוש יפגעו באופן ניכר.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading