מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

מזונות למסורבות גט

מזונות למסורבות גט הם מזונות מדין מעוכבת , היינו אישה , שבית הדין חייב את בעלה  לתת לה גט אבל הבעל מסרב לתת לה גט יכול בית הדין או בתי המשפט לענייני משפחה לפסוק לאישה מזונות מדין מעוכבת ,מזונות אלו הם מזונות עונשים מעין קנס לבעל והם נפסקים בשיעור דומה למזונות אישה עד שהבעל יתרצה ויתן גט לאשתו.

חשוב לציין כי אך ורק פסק דין של בית הדין הרבני המחייב את הבעל לתת גט להבדיל מפסק דין אשר ממליץ לצדדים להתגרש, מהווה עילה לתביעת מזונות אישה מחמת היותה  מעוכבת.

מזונות מחמת מעוכבת

מזונות מחמת מעוכבת אין כל חשיבות לכך אם האישה עובדת ומה הכנסתה , כל עוד העל עומד בסירובו ובית הדין קבע חיוב בגט תהא האישה זכאית למזונות אלו והם לא יקוזזו ממזונות שנפסקו לה במסגרת מזונתו אישה או משכרה מעבודתה.

גם כאשר מתנהלים הליכים שנים רבות בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ועדיין הבעל לא נתן גט לאישה לא ניתן לתבוע מזונות מחמת מעוכבת, שכן העילה למזונות מחמת מעוכבת מתגבשת אך ורק לאחר מתן פסק הדין המחייב את הבעל לתת גט לאשתו.

מזונות למסורבת גט מקורם בכך כי בשל היותה של האישה נשואה לגבר אחד המסרב לתת לה גט היא מנועה מלהינשא לגבר אחר, אשר יספק לה מזונותיה וזאת להבדיל ממזונות אישה שמקורם בכתובה ובקשר הנישואין. אם כן מזונות מחמת מעוכבת מטרתם הוא הסתדרת כלכתה ומחייתה של האישה עד הגט.

גם במצב שבו הבעל הוכיח במסגרת תביעת גירושין כי היא אסורה עליו , נניח במקרה שבו בגדה בו אולם הוא מסרב לתת לה גט , גם במקרה כזה יכולה האישה לזכות במזונות מחמת מעוכבת עד למתן הגט מבעלה על אף שבגדה.

חשוב לזכור כי בנוסף למזונות מדין מעוכבת עומדת לאישה גם הזכות לתבוע את בעלה בעילת נזיקית בשל היותה מעוגנת.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading