מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

מזונות לידועים בציבור

ידוע/ה בציבור זכאים למזונות מכוח דיני חוזים  ועל פי חובת תום הלב. מזונות לידועים בציבור הם סוג של פיצויים כספיים . לידועים בציבור נפסקים על פי רוב מזונות שיקומיים. מטרתם של מזונות אלו לסייע לצד החלש יותר להתאושש ולהשתקם  כלכלית לאחר תקופת הפרידה מבן זוגו/בת זוגתו.

 

על מנת לממש את זכותך למזונות עליכם להגיש תביעה לבתי המשפט לענייני משפחה, גם במסגרת תביעה זו תדרשו להוכיח קודם את מעמדכם כיודעים בציבור בטרם בית המשפט ידון בשאלת זכאותכם למזונות מבן או בת זוגתכם. מצבה של הידועה  בציבור טוב מזה של האישה הנשואה שכן בעוד שזכויות האישה הנשואה למזונות נפסקים, במועד סידור הגט , ממשיכה הידועה בציבור לקבל את מזונותיה גם לאחר הפרידה, פעמים מדובר בתקופה ארוכה מאוד של שנים על גבי שנים.  

ההבדלים בין ידועים לציבור

חשוב לדעת כי להבדיל מאישה נשואה לידועה בציבור אין זכות מוקנית למזונות , הזכות למזונות ידועה בציבור יכולה לנבוע מהסכם מפורש או מהסכם מכללא. חשוב לדעת כי הזכות למזונות ידועים בציבור קיימת גם בעת החיים המשותפים ואין צורך להמתין לפרידה על  מנת לתבוע מזונות.

גבר נשוי יכול ותהא לו גם ידועה בציבור , העובדה כי הוא נשואי אינה שוללת את היותו ידועה בציבור ובהחלט יתכן מצב בו יצטרך לשלם גם מזונות לאשתו וגם מזנות לידועה בציבור. להבדיל ממזונות ידועה בציבור שלפעמים בית המשפט אורה בזכות זו זוכות וולונטרית מזונות ילדיה של הידועה בציבור אינם ניתנם לערעור ומעמדם של ילדים אלו לצורכי מזונות אינו נופל ממעמדם של ילדים שנולדו מקשר הנישואין.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading