מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

מזונות אישה

מזונות אישה , להבדיל ממזונות ילדים , הם הסכום החודשי שעל בעל  לשלם לאשתו מידי חודש בחודשו כדי לקיים אותה ברמת החיים אליה היא  מורגלת. מזונות אישה , נפסקים על פי רמת החיים בה חיה האישה עם בעלה במהלך תקופת חייהם המשותפת וזאת להבדיל ממזונות ילדים הנפסקים על פי צורכי הקטינים. ללא ספק מזונות אישה יכולים להגיע לסכומים נכבדים ביותר אם מדובר באישה שחיה ברמת חיים גבוהה. 

חובת הבעל לשלם מזונות לאישה

מזונת אישה היא חובה אשר קיימת לבעל מכוח הכתובה , החובה לזון את אשתו ולדאוג לכסותה היינו ללבוש שלה. חובת תשלום מזונות אישה נובעת דווקא מחיי הנישואין ולא מהגירושין . על פי ההלכה החובה לתשלום מזונתו אישה נפסקת כאשר הצדדים מתגרשים או כאשר בית הדין קובע כי קיימת לבעל עילה לגירושין מאשתו והאישה חייבת להתגרש . 

אישה זכאית למזונות אם היא אינה עובדת ואינה משתכרת או אם היא עובדת אולם אינה מרוויחה מספיק בכדי לקיים את עצמה ברמת חיים בה הורגלה לחיות עם בעלה , על פי העיקרון של עולה עמו ואינה יורדת.

על פי ההלכה אישה אינה חייבת לצאת לעבוד על מנת לפרנס את עצמה אלא זוהי חובתו של הבעל והבלע אינו יכול להגיד לה צאי לעבוד במיוחד אם לא עבדה מעולם. אם האישה עובדת יכול הבעל לומר לה צאי מעשה ידייך במזונותייך , זאת אומרת קחי את הכסף שאת משתכרת ובמקום לתת לי אותו קחי אותו לפרנסתך ובכך הבעל יצא ידי חובתו מתשלום מזונות אישה.

הגשת תביעה למזונות

כאשר מגישים תביעה למזונות אישה ניתן להגיש אותה או בבית המשפט לענייני משפחה או  לבית הדין הרבני, כיצד בוחרים לאן לפנות . הדבר תלוי בנסיבות התיק וכל מקרה לגופו , לא נכונה הסברה כי תמיד תמיד כדאי לפנות לבית המשפט בתביעה למזונות אישה. את התביעה למזונות אישה ניתן להגיש יחד עם התביעה למזונות ילדים ואין צורך להגיש תביעה נפרדת אלא אם כן בחרתם לפצל את ההתדיינות בשתי סוגיות אלו.  

חשוב לזכור כי מזונות אישה הם זכות אותה האישה יכולה להפסיד במסגרת הליך הגירושין, ניהול תביעה זו דורש אסטרטגיה משפטית נכונה שאם לא כן יכול והדבר יעלה לך בהפסד מזונותייך  או לך הבעל בתשלום מזונות גבוה ובעיכוב הגט.

ניתן להגיש תביעה למזונות אישה בכל עת שבה הבעל חדל מלפרנס את אשתו ואין צורך להמתין לתביעת גירושין.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading