מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

ידועים בציבור

על מנת לזכות בזכויות המגיעות לכם כידועים בציבור יהיה עליכם להוכיח תחילה כי אתם נמצאים במעמד של ידועים בציבור כאשר בן/בת זוגכם מכחיש את מעמדכם ככאלו . זוגות נשואים כמובן לא צריכים  לעמוד בנטל הוכחה זה.

העובדה כי חייתם עם בן זוגכם חיים משותפים אין בה די בכדי להקנות לכם מעמד של ידועים בציבור.

בפסקי הדין השונים נקבע כי על מנת שבני זוג יוגדרו כידועים בציבור מערכת היחסים בניהם צריכה להיות זהה למערכת יחסים הקיימת בין זוגות נשואים , זהו כמובן מבחן סובייקטיבי וכל מקרה יבחן לגופו.

כוונת הצדדים זהו המבחן החשוב ביותר בבדיקת מעמדכם כידועים בציבור ובית המשפט יבדוק האם הצדדים התכוונו ליצור מערכת יחסים משפחתית או שמא התכוונו ליצור מערכת יחסים שאינה מחייבת.

רוב הציבור סבור כי העובדה שחיו יחד עם בן זוגם די בה בכדי להוכיח את מעמדם כידועים בציבור , ובכן הדבר אינו בהכרח נכון , קיימת חשיבות למגורים יחד אולם טיב היחסים שבין הצדדים בתקופת המגורים המשותפים הוא שיקבע והאם התכוונו ליצור שיתוף במסגרת מערכת יחסים זו.   

הבחנות בנושא ידועים בציבור

לינה משותפת - בתי המשפט קבע כי זוגות שאינם לנים ברצף יחד הדבר מטיל ספק בדבר היותם ידועים בציבור אולם מאידך היו מקרים כי בתי המשפט פסקו כי על אף שהצדדים לא התגוררו יחד, מערכת היחסים בניהם העידה על כך כי הם ידועים בציבור .

העדר חשבון בנק משותף אינו בהכרח מעיד כי אינכם ידועים בציבור אולם קיומו של חשבון כזה יסייע לכם להוכיח כי הנכם ידועים בציבור וכי הייתה כוונת שיתוף.

 כך הדבר גם לגבי ילדים משותפים, העדר ילדים משותפים או קיומם של ילדים משותפים לא יקבע מסמרות לעניין מעמד הידועים בציבור אלא האופן בו בחרתם לגדל את הילדים, האם במסגרת משפחתית בדומה לזוגות נשואים או בנפרד.

מימון חד צדדי - גם כאשר צד אחד ממן כלכלית צד אחר אין הדבר בהכרח מעיד על מעמדם כיודעים בציבור לעיתים דווקא העברת כסף מזומן לצד השני באופן שלא ניתן להתחקות אחריו דווקא תעיד על העדר מערכת יחסים של ידועים בציבור. 

בניגוד לדעה הרווחת , אין כמעט משקל למה שאנשים ראו או חשבו על בני הזוג ,כאמור המבחן הוא סובייקטיבי, היינו מה הצדדים חשבו האחד על השנייה ולהיפך  ואיך הם ראו את מערכת היחסים בניהם ואיך התנהגו.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading