מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

השתלטות על עיזבון

הגרושה מנסה להשתלט עזבונו של האמן המפורסם, שהלך לעולמו. מאבק ירושה מכוער על עזבונו של אמן מפורסם, מתנהל בימים אלה בבית המשפט לענייני משפחה באשדוד.

המאבק מתנהל בין שני אחיו של האמן המפורסם לבין גרושתו, ובמרכזו עומדת צוואתו של האמן, שעל אמינותה ערערה הגרושה.

לדברי עו"ד יעל שמואלי, המייצגת את שני אחיו של האמן שהלך לעולמו בטרם עת, חשש האמן מהתרחיש בו גרושתו תנסה להשתלט על רכושו, בהכירו את אופיה הבזבזני וסגנון חייה הראוותני של גרושתו ועל כן ניסח צוואה בה הוא מוריש את כל רכושו והונו לילדיו הקטינים.

עם מותו, ערערה הגרושה על תוקפה של הצוואה, בטענה שלא נחתמה בפני שני עדים, ושהיא בעצם מזוייפת, ובמקביל הגישה בקשה למתן צו ירושה.

לדברי עו"ד שמואלי, אם יפסול בית המשפט את הצוואה, ויוציא צו ירושה, יעבור כל עזבונו של האמן לניהול הגרושה, המשמשת כאפוטרופוסית של ילדיו הקטינים, ובכך יתממש בדיוק אותו תרחיש אימים ממנו נרתע האמן.

אמן מפורסם, תושב דרום הארץ, הלך לעולמו לפני מספר חודשים בנסיבות טרגיות. האמן, שעבר מאבק גירושין מכוער עם אשתו הראשונה, ממנה נולדו לו שני ילדים, חשש שבמקרה בו ימות, עלול חלק נכבד מירושתו ליפול לידיה, בשל הפיכתה עם מותו לאפוטרופוס החוקי של הילדים. על כן הזדרז האמן וניסח צוואה, בה הורה לצוות לילדיו את כל רכושו.

לדברי עו"ד יעל שמואלי, המתמחית בדיני ירושה ובניהול עזבונות, נכתבה הצוואה כך שתבטיח שהרכוש אותו צבר האמן, הכולל בית וכן יצירות אמנות נחשבות שנתרמו לפי הצוואה למוזיאון ישראל, לא יעבור לידי גרושתו, אותה האשים האיש בבזבזנות ובניהול חיים חסרי אחריות כלכלית וחשש שהכספים ייפלו לידיה, ישמשו לימון אוחר חייה הפזרני ולקטינים לא ישאר דבר.

על מנת שלא יווצר מצב בו יוחלט שהגרושה תנהל את העיזבון של הילדים בעודם קטינים, קבע האמן כי שני אחיו, דודיהם של הילדים, הם שינהלו את העיזבון.

לדברי עו"ד שמואלי, משנודע לגרושה על דבר הצוואה, היא מיהרה לערער על תוקפה, בטענה כי הצוואה לא נערכה בפני שני עדים כפי שמחייב החוק, ושהיא בעצם מזוייפת. הגרושה הגישה התנגדות לקיום הצוואה, ובמקביל גם הגישה בקשה למתן צו ירושה.

שני אחיו של האמן המנוח, המיוצגים על ידי עו"ד יעל שמואלי, הגישו בקשה לצו קיום הצוואה והתנגדות למתן צו ירושה בטענה שהצוואה מגלמת את רצונו של אחיהם המנוח, אשר רצה להימנע מהעברת הבית והממון אותו צבר לידי גרושתו.

עו"ד שמואלי, טוענת שהפגמים שנפלו אם נפלו בצוואה ניתנים לתיקון מכוח סעיף 25 לחוק הירושה, הקובע כי ניתן לרפא פגמים שנפלו בצוואה ולהכשירה. מאבק הירושה נדון בימים אלה בבית המשפט לענייני משפחה באשדוד.

יעל שמואלי, עורכת דין ותיקה ומוכרת, מתמחה בדיני משפחה, גירושין, יישוב מחלוקות בין זוגות גרושים בסכסוכי משמורת ומזונות, כריתת הסכמי ממון, סכסוכי ירושה, צוואות, מינויי אפוטרופוס ועוד.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading