מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

הסכמים לידועים בציבור

גם ידועים בציבור יכולים לערוך הסכם אשר דומה במהותו להסכם ממון, ההסכם נקרא הסכם לחיים משותפים ורצוי מאוד לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה אולם אין כל חובה שבדין לעשות כן והסכם לחיים משותפים לאחר חתימת הצדדים גם אם לא אושר בבית המשפט לענייני משפחה.

הסכם לחיים משותפים

ניתן לכתוב הסכם לחיים משותפים כמעט כל הסכמה אשר קיימת בינכם לעניין הרכוש שלכם, ניתן לקבוע כי לא יחול שיתוף ברכוש , ניתן לקבוע כי יחול שיתוף חלקי , ניתן לקבוע פיצוי כספי קצוב , ניתן כמובן לכתוב את הסכמותיכם לגבי הילדים המשותפים שלכם ועל ההסכם ממש כמו הסכם ממון להיות מפורט ותכלתי שכן בבוא העת הוא ההסכם בינכם הוא שיקבע את זכויותיכם .

העובדה כי אינכם נשואים אינה מפחיתה מחשיבתו/חסינותו של ההסכם ומעמדו של ההסכם לחיים משותפים אינו נופל ממעמדו של הסכם ממון אשר נערך בין זוגות העתידים להינשא או כאלו שכבר נישאו.

דיון בבית משפט לענייני משפחה

הסכם בין ידועים בציבור ימנע מכם את הצורך להתדיין בבית המשפט לענייני משפחה בדבר זכיותיכם הרכושיות ובוודאי ימנע מכם את הצורך לדון בשאלה האם אתם ידועים בציבור  כתנאי מקדים לדיון בזכויות הרכושיות שלכם והאם התכוונתם בכלל ליצור כוונת שיתוף .

ההסכם לחיים משותפים ללא ספק יגן על זכויותיכם ולעניות דעתי חשוב לעשותו אף יותר מהסכם ממון שכן בין זוגות נשואים אין צורך לדון במעמדם כתנאי לקבל זכיותיהם הרכושויות אולם בין יודעים כאשר קיים מאבק משפטי בין הצדדים קל מאוד להערים קשיים ולטעון כי בין הצדדים כלל לא התקיימה מערכת יחסים של ידועים בציבור . 

מאידך ניתן גם לקבוע במסגרת הסכם לידועים לציבור כי אינכם ידועים בציבור וכי לא קיים שיתוף ברכוש ולהגן על רכושכם מפני תביעתו עתידיות . ללא ספק הסכם לחיים משותפים ישרת היטב את האינטרסים שלכם ואני ממליצה  בחום לערוך הסכם שכזה ולאשר אותו בבית המשפט כך אף תחזקו את מעמדו במקרה של תביעה משפטית .

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading