מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

הסכם ממון בין ידועים בציבור

גם ידועים בציבור , היינו בני זוג החיים יחד אולם בחרו שלא להינשא, יכולים ואף רצוי כי יערכו בניהם הסכם ממון. הסכם ממון שנערך בין ידועים בציבור לא נקרא הסכם ממון הוא ניקרא הסכם לחיים משותפים. הסכם כזה לא דורש את אישורו של בתי המשפט לענייני משפחה על מנת שיכנס לתוקף אולם נהוג ואף רצוי לאשר את ההסכם לחיים משותפים מאחר וזה נותן גושפנקא לתקפות הוראות ההסכם אין הדבר אומר שאם ההסכם לא יאושר בבית מהשפט לענייני משפחה הוא יהיה חסר תוקף .

את ההסכם לחיים משותפים יש לאשר על פי דיני החוזים להבדיל מהסכם ממון שמאושר על פי חוק יחסי ממון. 

הסכם חיים משותפים

הסכם לחיים משותפים כולל אף הוא את הוראתו של בני זוג אשר לא  נישאו , לגבי האופן בו הם רוצים לנהוג ברכוש המשותף שצברו , ההסכם לחיים משותפים יכול לכלול גם הוראות נוספות לגבי מזונות ילדים משותפים ולגבי משמורת והסדרי ראיה אולם עיקרו של ההסכם לחיים משותפים עוסק בחלוקת רכוש או ליתר דיוק באופן בו הצדדים רוצים לנהוג ברכוש המשותף שצברו יחד או בנפרד.

ההסכם חיים משותפים יכול לכלול כמעט כל הסכמה שהצדדים חפצים בה , אולם גם בהסכם זה יש להקפיד על שמירת זכיותיכם ורצוי להיוועץ עם עורך דין התמחה בתחום טרם  חתימה על הסכם זה במיוחד כאשר ההסכם לחיים משותפים לא דורש את אישור בתי המשפט .

העובדה כי בחרתם שלא להינשא אינה צריכה לפגוע בזכותכם ואין הדבר אומר כי אינכם זכאים לקבל את חלקכם ברכוש המשותף , חשוב שתדעו כי חתימה על הסכם לחיים משותפים מחייב אתכם בבוא העת , היינו במצב של פרדיה , לחלק את הרכוש ממש בהתאם להוראות ההסכם עליו חתמתם .

גם לידועים בציבור ממש כמו לבני זוג נשואים יש זכויות וחובות מתוקף הקשר הזוגי שבניהם ואין שום סיבה כי בעת עריכת הסכם לחיים משותפים לא תדעו מהם זכיותיכם במסגרת היותכם ידועים בציבור . 

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading