מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

הסכם חלוקת רכוש

הסכם חלוקת רכוש הוא הדרך היעילה המהירה והטובה ביותר להסדיר בניכם את המחלוקות הרכושיות  אשר נובעות כתוצאה מההחלטה שלכם לפרק את התא המשפחתי ולהתגרש זה מזו.

על הסכם חלוקת רכוש לפרט ככול הניתן את האופן בו בחרתם לחלק את הרכוש בניכם , כמו כן על ההסכם לקבוע את זמני החלוקה ואת דרך החלוקה .חלוקת רכוש כוללת את כל הרכוש המשותף שלכם או רכוש שאינו משותף אבל החלטתם במסגרת ההסכם להחיל עליו שיתוף .

הסכם חלוקת רכוש  צריך לכלול את כל פרטי הרכוש לפרטי פרטים נניח אם מדובר בבית , יש לפרט את כתובת הבית , גוש וחלקה והאם קיימת הלוואת משכנתא על הבית וכי טרם חלוקת הכספים בין הצדדים יש לכסות משכנתא הלוואת המשכנתא וכדומה. על הסכם חלוקת הרכוש לפרט כמובן לא רק את הזכויות בהן תתחלקו אלא גם את החובות המשותפים שיצרתם במהלך החיים המשותפים ואת האופן בו תישאו בחובות אלו.

הסכם חלוקת רכוש

הסכם חלוקת רכוש קובע את אופן החלוקה בפועל ויש להתייחס אליו ברצינות המלאה שכן לאחר שקבעתם בהסכם זה את האופן בו תחלקו את הרכוש המשותף יש להעביר את ההסכם לאישור של בית המשפט לענייניי משפחה או לבית הדין הרבני וזאת בהתאם לחוק יחסי ממון . הסכם חלוק תרכוש שלא יאושר על די בית המשפט לא יקבל תוקף של פסק דין ותהא קיימת בעיה אמתית לאכוף את הוראות ההסכם גם בפני הרשויות הנוגעות בדבר כגון לשכת רישום המקרקעין , קופות הגמל והפנסיות וחשוב מכך כלפי הצד המסרב לקיים את ההסכמות אליהם הגעתם במסגרת הסכם חלוקת הרכוש .

אני ממליצה מאוד כי הסכם חלוקת רכוש יעשה בלווי מלא של עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה , חשוב להיות מיוצג במסגרת תביעות בבתי המשפט כך גם חשוב להיות מיוצגים במסגרת הליכי מו"מ במטרה להגיע להסכם , עצם ההסכמה והרוח הטובה בה נעשים הדברים אינה מבטיחה בהכרח כי תקבלו את מלוא זכויותיכם לאו דווקא מתוך זדון ורצון לפגוע בכם אלא פעמים רבות מתוך חוסר ידיעה ו/או חוסר הבנה . לכן דאגו להיות מיוצגים על מנת להגיע להסכם חלוקת הרכוש הטוב ביותר .

פנייה למגשר מוסמך לניהול מו"מ

ניתן לפנות גם למגשר מוסמך אשר יסייע לכם לנהל מו"מ במטרה לגבש הסכמות בעניין חלוקת הרכוש , בדרך כלל הסכם חלוקת הרכוש לא יהיה נפרד מיתר ההסכמות הנכללות במסגרת הליך הפרידה כמו הסכם בעניין מזונתו ילדים , משמורת , הסדרי ראיה וסידור הגט זהו למעשה הסכם הגירושין. הסכם גירושין טוב ימנע מני הצדדים עוגמת נפש וניהול הליכים משפטיים אורים ומייגעים ויקרים ולא תמיד כאלו המשקפים את התוצאה לה ייחלתם.

במסגרת הסכם חלוקת רכוש תוכלו לשלוט יותר בתהליך ובתוצאות ההסכם בהתאם. לידועים בציבור ניתן לערוך הסכם חלוקת רכוש , הסכם זה לא דורש אישור בית משפט על מנת שיכנס לתוקף אולם ניתן לאשרו בבית משפט ורצוי לעשות כן.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading