מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין?

הסכם גירושיןהסכם גירושין אינו הסכם ממון והוא שונה ממנו בתכלית. הסכם גירושין הוא למעשה דרך מצוינת שבה הצדדים מסדירים את כל המחלוקות שבניהם במסגרת הסכם אחד . חשוב לדעת כי על מנת שלהסכם יהי תוקף של פסק דין מחייב ועל מתנ שניתן יהיה לפעול על פי ההסכמות שכתובתו בו , יש לאשר את ההסכם בפני שופט בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין הרבני. הסכם שלא יאושר  בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין יהיה חסר תוקף .

יש להגיש בקשה לקביעת מועד דיון לאישור הסכם בצרוף ההסכם שחתמתם עליו ולקבל מבית המשפט או מבית הדין הרבני מועד דיון אליו הצדדים חייבים להתייצב בלוויית עורכי הדין אשר יצגו אותם במהלך המו"מ.

במהלך הדיון יבדוק השופט בבית המשפט לענייני משפחה או הדיין בבית הדין הרבני את סעיפי  ההסכם , יוודא את זהות הצדדים , ויבדוק האם חתמם  על ההסכם מרצון חופשי , לעיתים נדירות בלבד יטה השופט להתערב במה שהוסכם בין הצדדים , רק במקרים קיצוניים יתערב בתי המשפט ולא יאשר את ההסכם או ידרוש תיקונים בהסכם טרם אישורו. לכן אל תצפו מבית המשפט שיגן עליכם או ישנה את ההסכם במעמד אישור ההסכם את זה עליכם לעשות עוד קודם החתימה על ההסכם באמצעות ייצוג ראוי .

פירוט הסכם גירושין

אני סבורה כי הסכם הגירושין חייב להיות מפורט ככול הניתן על מנת למנוע מצב בו תצטרכו לחזור לבית המשפט ולהתדיין בשנית ,על הסכם הגירושין להיות מחולק לפרקים כאשר כל פרק מפרט נושא מסוים , על ההסכם לכלול את כל הנושאים השנויים במחלוקת ולפרט את תוואי פתרון המחלוקת לפרטי פרטים , כך למשל אם ההסכם עוסק במכירת בית על הצדדים לפרט כיצד יימכר הבית  כולל מועדים למכירה , אם יש צורך בשמאי מוסכם שיעריך את שווי הבית ,  אם צד אחד אשר נותר להתגורר בבית אינו מפנה את הבית אלו סנקציות יחולו עליו, אם יש צורך בכונס נכסים במקרה של הפרת ההסכם וכו.

ניהול משא ומתן על הסכם גירושין

חשוב לנהל מו"מ להסכם גירושין בסבלנות ובחוכמה , גם אם בחרתם לפנות למגשר וודאו כי המגשר מתמחה בתחום דיני משפחה והיו מיוצגים על ידי עורך דין במהלך המו"מ ועד לחתימה.

אני ממליצה בחום להגיע להסכם גירושין ההליך זול משמעותית וקצר משמעותית  מניהול הליכים משפטיים ויש בידכם הרבי יותר כוח השפעה על תוצאות הליך הפרידה.  

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading