מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

הסדרי ראיה

הסדרי ראייההסדרי ראיה הם למעשה המפגשים שנקבעים להורה שאינו ההורה המשמורן, עם הקטין. ככול שאין הסכמה בין ההורים ואין גמישות בהסדרים אלה לעניין האופן והזמנים שבהם יתקיימו הסדרי הראיה, קובע בית המשפט הסדרי ראיה קבועים בימים ושעות קבועות במהלך השבוע. לעניות דעתי , הסדרי ראיה קבועים בהחלט משרתים את טובת הקטין אשר זקוק ליציבות בעיקר לאחר הליך גירושין והדבר גם משרת את טובת ההורים אשר יכולים לתכנן את סדר יומם בהתאם להסדרים קבועים אלו.

קיימת חשיבות עליונה לקיים את הסדרי ראיה ככתבן וכלשונם , הילד ממתין לכם ומצפה לכם ואין לאכזבו , די בהליך גירושין אשר גורם לטלטלה לא קטנה לקטינים רבים.

הסדרי ראייה - מהי הסברה הרווחת

יש הסוברים כי הסדרי ראיה הם בגדר זכות ולא חובה וכך הם גם נוהגים לנסח את הסכמי גירושין בניהם , "האב/האם  זכאי/רשאי..." הניסוח הזה יוצר מצב בו ההורה שלו נקבעו הסדרי ראיה אינו רואה עצמו מחויב אינו מגיע אם הדבר אינו עולה בידו. מנגד ההורה המשמורן אינו יכול לאכוף את הסדרי הראיה על ההורה האחר מאחר שאין כל חיוב במסגרת ההסכם בניהם. מנגד גם ההורה המשמורן חש בנוח להפר את הסדרי הראיה כרצונו ובהתאם ללוח הזמנים שלו. על מנת  להימנע ממצבים אלו, ראשית יש לנסח הסכם שלשונו מחייב את ההסדרים אחרת הפרה של הסדרים אלו תהפוך להפרת חובה חקוקה שניתן לאכוף אותה. אולם חשוב מכך יש להבין את חשיבותם המכרעת של קיום הסדרים אלו ולפעול בשיתוף פעולה מלא.

ילד זקוק לשני הוריו כאשר מדובר כמובן בהורים נורמטיביים וכאשר אנו פוגעים בקיומם של הסדרי הראיה אנו פוגעים בילד שלנו.

האם אפשר לקבוע סנקציות?

ניתן לקבוע גם סנקציות כספיות לצד שמפר את הסדרי ראיה ובתי המשפט בהחלט קבעו כי הורה אשר מפר את הסדרי ראיה ייקנס בגין הפרות חוזרות ונשנות. הסדרי הראיה כוללים גם את חלוקת זמני שהייתו של הקטין בחגים , בחופשים , וכן חלופות שהיה בעת היותו של הקטין חולה , על הסדרי הראיה להיות מפורטים מאוד כולל שעות לקיחתו של הקטין והמקום ממנו יאספו את הקטין והחזרתו. כמו כן קביעה מפורשת כיצד ומי יביא את הקטין ומי יחזירו. 

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading