מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

האם ניתן למנוע גירושין?

במדינת ישראל, מעל לשליש מהזוגות שהתחתנו נפרדים. חלק מאותם זוגות הם ללא ילדים, מה שהופך את ההליך לפשוט יותר על פי רוב, אך רבים מהם בעלי ילדים – אז מדובר בפעולה מורכבת שמחייבת התחשבות גם בהם ובאופן בו הם יחיו את חייהם כשהוריהם לא חיים במשותף. הסיבות המובילות להחלטה להפסיק את החיים המשותפים כפי שהתקיימו עד לאותו הרגע מגוונות. לעתים ניתן למנוע גירושין, לעתים ניתן לטפל בהן לאחר שהופיעו, ואם בכל זאת הוחלט להתגרש – מומלץ להתייעץ רק עם עו"ד בעל ניסיון עשיר בתחום.

גורמים המשפיעים על עליית שיעור הגירושין

הזוגות הנשואים עומדים בפני אתגרים רבים ובהם שמירה על התשוקה, דאגה זה לזה גם בימים שאינם קלים ולחצים כלכליים. הגורמים המשפיעים על העלייה בשיעור גירושין יכולים להיות מפתיעים, ובהם:

  • מוסכמה חברתית – בעבר, המילה "גירושין" הייתה ממש מילת גנאי אשר רבים חששו ממנה. היום, כשבכל מקום אפשר לראות זוגות פרודים או גרושים וילדים שחולקים את חייהם בין שני בתים, מצב זה נראה שגרתי ובעיקר מקובל. העובדה שכבר לא מדובר בתגית שלילית מעלה בקרב יותר אנשים את הביטחון ליזום פרידה.
  • הרשתות החברתיות – הרשתות החברתיות מציגות לא פעם מצד שווא וגורמות לזוגות רבים להשוות בין החיים שלהם לבין האחרים. המראה של זוג מאוהב גם לאחר שנים רבות יחדיו, קריאת סטטוסים אוהבים והפער בין אלו לבין החיים האישיים, גורמים לבחינת החיים האישיים ואי שביעות רצון מהנישואים (ומכאן גם לפרידה). לכך יש להוסיף יצירת קשרים עם אנשים בלתי מוכרים (לרוב עם בני המין השני) שיכולים להוביל לפתיחות רגשית משמעותית עם אדם שאינו קשור למערכת הזוגית.
  • נתונים משפחתיים – לילד להורים גרושים ישנו סיכוי גדול יותר להתגרש בעצמו. כיוון שגם בדור ההורים ישנו אחוז של פרידות, הדבר מגדיל את כמות הפרידות בדור זה.

מניעת גירושין

אחת השאלות שעולה לא פעם היא האם ניתן למנוע גירושין? התשובה לכך היא אישית מאד ואפשר לראות שישנם אמצעים רבים שאפשר להשתמש בהם כדי לא להיפרד. בתחילה, חשוב שבני הזוג ישמרו על מערכת זוגית המתאימה לשניהם, מערכת בה כל אחד מהם יילקח בחשבון, תוך פתיחות וביטחון בצד השני. מעבר לכך, מומלץ לחוות חוויות משותפות, לדבר, להקפיד לתקשר ולשמור על הגחלת.

עבור זוגות המרגישים כי הם חווים שחיקה, שאינם מממשים את עצמם בתוך המערכת הזוגית ואפילו בזוגות בהם אחד מבני הזוג או שניהם בגדו, ייעוץ זוגי מקצועי על ידי איש מקצוע בעל ניסיון יכול להיות לעזר רב כדי למנוע גירושין.

אם החלטתם להיפרד

אם בהגעתם למסקנה שברצונכם להיפרד, מומלץ לפנות רק לעו"ד לענייני משפחה המומחית בתחום, בעלת ניסיון ורגישות. עו"ד שמואלי תוכל לעזור בהליך זה במקצועיות רבה, ובמקרה של פרידה מומלץ ליצור איתה קשר ולהסתייע בשירותיה.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading