מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

גניבת זרע

לאחרונה פסק בית משפט השלום בפסק דין חדשני, כי אישה תפצה גבר שעמו  ניהלה מערכת יחסים אינטימית ,פיצויים בגובה 110,000 ₪ בגין גניבת זרע ובפגיעה בחייו הפרטיים . במקרה הנדון האישה סיפרה לגבר עמו ניהלה קשר מיני, כי לא תוכל לעולם להיכנס להריון בשל היותה עקרה ודחקה בו לקיים עמה יחסי מין ללא אמצעי הגנה מאחר ואין כל סיכוי כי תיכנס להריון, דבר שהסתבר כשקר מוחלט . האישה הרתה , הגבר שלא רצה בילוד התכחש לילד והאישה תבעה את הגבר בתביעת אבהות ותביעת מזונות.

עוד טען הגבר כי לאחר שנפרד מהאישה ונישא לאישה אחרת , האישה רדפה אותו והתנהלה עמו באובססיות ,עקבה אחריו והטרידה אותו ואת בני משפחתו והרסה את כל מה שבנה.

גניבת זרע מהי ? 

זוהי עוולה נזיקית בגין מצג שווא , אשר בגינה בית המשפט יכול לפסוק  פיצויים נזקים , אם עמד התובע בנטל הוכחת גניבת הזרע ממנו. אין בחוק עצמו שימוש במונח "גניבת זרע" והוא יציר הפסיקה.

לא בכל מקרה בו גבר מקיים יחסי מין עם אישה ולא מתכוון להביא ילדים כתוצאה מהאקט המיני , יחשב המקרה כגניבת זרע. כאשר גבר מקיים יחסים בלתי מוגנים עם אישה קיימת לגביו מידת אחריות בה הוא צריך לשאת .

במקרה של גניבת זרע צריך הגבר להוכיח את מעשה התרמית/ ההונאה שבה נהגה האישה כלפיו על מנת להשיג את זרעו בניגוד לרצונו. לצורך הדוגמא אישה הטוענת בפני בן זוגה או בפני גבר אחר עמו היא מקיימת יחסי מין שלא במסגרת יחסים זוגיים, כי היא משתמשת באמצעי מניעה ואינה יכולה להרות ולכן אין צורך כי ישתמש באמצעי מניעה בו בעת שהמצב לאשורו אינו נכון אזי ברור כי במצב זה היא מציגה בפניו מצג שווא על מנת להרות ממנו.

גניבת זרע אינה פוטרת את האב מחבות מלאה לשלם מזונות עבור הקטין שנולד, אולם ניתן לטעון למזונות מופחתים בנסיבות של גניבת זרע. 

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading