מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

גישור גירושין

גישור גירושיןגישור במסגרת סכסוך גירושין היא לדעתי הדרך הטובה והמהירה ביותר לסיים את הסכסוך הקשה אליו נקלעתם. בעבר גישור היה וולונטרי, כיום בעקבות החוק החדש לישוב סכסוכים, קיימת חובה להיפגש ולנסות ליישב את הסכסוך בדרכי פשרה. אם הגישור נכשל יוכלו הצדדים לפנות לבית המשפט . אולם לא על גישור מסוג כזה אני מדברת , אלא על גישור אמיתי שנעשה באופן וולונטרי על יד הצדדים באמצעות מגשר מוסמך שהוא גם עורך דין בתחום המעמד האישי ובסיוע עורכי דינם מאחר וגם אם מדובר בהליך גישורי על הצדדים להיות מודעים כל הזמן לזכויות ולחובות שלהם במסגרת הליך הפרידה/גירושין ועד לחתימת ההסכם.

מדוע זוגות מחליטים ללכת לגישור?

גישור הוא הליך שבא לטפל במקרה של משבר ובמהלכו מגיעים שני הצדדים להבנות ומקבלים החלטות משותפות. ההליך יכול להתבצע במקרים שונים ואחד מהם, בו נדון, הוא במקרה של גירושין. היום, זוגות רבים מבינים כי הם אינם מעוניינים להישאר יחדיו במערכת הזוגית, אך בו זמנית הם אינם מעוניינים להיפרד בדרך שתגבה מהם אנרגיה רבה, זמן וכסף ותשים את הילדים במרכז, כך שהגישור נותן להם את המענה לכך.

מהו גישור גירושין?

גישור גירושין הוא הדרך הטובה ביותר לטפל בסכסוך ובתהליך הפרידה. הלכה למעשה, מדובר בתהליך ששני הצדדים מסכימים להגיע אליו ובוחרים יחדיו במגשר מוסמך שמקובל עליהם (כאשר אם יבחרו בכך, כל אחד מבני הזוג יכול להגיע עם עו"ד משלו, בנוסף למגשר המשותף). באופן שאולי יפתיע אחדים, הליך זה מתאים ליותר מקרים מכפי שנהוג לחשוב, ובסופו יוצאים בני הזוג עם הסכם גירושין בעל תוקף משפטי אותו חייבים שני הצדדים לקיים.

כיצד הגישור מסייע לבני הזוג ולילדיהם?

להליך של גישור גירושין ישנם יתרונות רבים והוא יכול להקל על שני הצדדים ועל הילדים. עבור הליך הגישור משלמים שני הצדדים שווה בשווה, ולכן גם דעותיהם ובקשותיהם נשמעות בצורה שווה. המגשר אינו מוטה אלא מייצג את השניים ומטרתו לגשר על הפערים הקיימים בין השניים (לעתים הם מינימליים ולעתים גדולים) ולהביא להסכמות שיהיו מקובלות על שני הצדדים.

היתרונות של התהליך הם המהירות בה מגיעים להבנות, אי-הכפשות מן הצדדים השונים, חיסכון כלכלי בזכות התהליך הקצר וחוסר הצורך ללכת לבית משפט וכן ההשפעה על הילדים. כששני ההורים מסכימים זה עם זה בנוגע לדרך בה הם רוצים להיפרד ולדרך הטיפול בילדים, ההשפעה ניכרת והפרידה רגועה. זאת, כמובן, בניגוד לבתי משפט, בהם לא פעם הילדים מוצאים את עצמם בלב המערכה בלי שרצו בכך.

מה מוביל את הזוגות להגיע להליך גישור במקום לבית משפט?

הבחירה לבצע גישור במקום ללכת לבית משפט מתבצעת לאחר ששני הצדדים הבינו כי אינם מעוניינים יותר בחיים משותפים אך אינם מעוניינים לפגוע זה בזה. בתהליך דנים בכל הסוגיות הרלוונטיות לפרידה: משמורת הילדים, מגבלת אזורי מגורים, תשלומי מזונות, חלוקת רכוש וכל נושא אחר. בסיום התהליך הזוג חותם על הסכם בעל תוקף משפטי. ההחלטה לבצע את התהליך בצורה זו מתבצעת מתוך מטרה לא לפגוע ביחסים, להימנע מהתנגחות ולשמור על כבוד הדדי.

האם על כל סכסוך הולכים לגישור?

לא כל סכסוך מתאים להליך גישור אולם רוב רובם של המקרים מתאים להליך גישור, אם את או אתה חשים מאוימים או חוויתם אלימות מבן/בת זוגכם הליך הגישור לא יתאים לכם. חשוב לדעת כי בהוצאות הליך הגישור נושאים הצדדים בחלוקה שווה בדרך כלל ויש לכך חשיבות על מנת לשמור על ניטרליות ההליך ולמנוע טענות כי ההליך מוטה. חשוב לבחור מגשר אשר זהותו תהיה מקובל על שני הצדדים הדבר יקל על סיכויי הצלחתו של הליך הגישור. חשוב למסמך את ההליך היינו לכתוב תיעוד של כל הישיבות והסיכומים אליהם הגעתם.

הליך הגישור הוא חסוי ואסור לחשוף את ההסכמות או את הדברים שנאמרו בהליך זה במסגרת ההליך המשפטי. הצדדים יכולים להיפגש יחד או בנפרד עם המגשר. לאחר שסיימתם לערוך את הסכם הגירושין במסגרת הליך הגישור  וחתמם עליו אל תשכחו לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה.    

פנייה לגורם מקצועי

את הליך הגישור יכול לבצע עו"ד המתמחה בתחום כמו עו"ד שמואלי, אשר לה ידע רב בתחום הגירושין, הכשרה וניסיון בגישור. אם ברצונכם להיפרד ברוח טובה ותוך הסכמה הדדית, זה הזמן ליצור קשר ולבדוק כדי נוכל לעזור לכם.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading