מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

גירושין

עורך דין גירושין

אם הגעתם בחייכם להחלטה להתגרש מבן או מבת זוגכם דעו לכם כי קבלת יעוץ משפטי הוא עניין הכרחי.  על פי חוקי מדינת ישראל כל אדם שנישא ברבנות או בנישואים אזרחיים בחו"ל , בית הדין הוא בעל הסמכות הרבני הייחודית לדון בגירושי הצדדים.

דיני גירושין

דיני גירושין הם עולם ומלואו , מדובר בעולם מושגים שאין לכם שום ידע או הבנה בו וכי הדברים שאתם עלולים לומר בבית הדין הרבני יכולים להשפיע על עתידכם ועל גורלכם באופן שלא תיארתם לעצמכם ולכן חובה עליכם לקבל יעוץ משפטי טרם פנייתכם לבית הדין הרבני בתביעת גירושין או בתביעות נוספות הכרוכות לתביעת הגירושין.

מהן האפשרויות העומדות לפניכם לפני תהליך גירושין?

קיימים שני מצבים , הראשון, מצב בו הצדדים מסכימים להתגרש זה מזו, זהו המצב הקל והפשוט יחסית , על הצדדים לגשת לבית הדין הרבני המוסמך לדון בגירושיהם ולהגיש בקשה בהסכמה לסידור גט , בית הדין ידרוש מכם הסכם גירושין טרם ידון בבקשתכם לסידור גט.

המצב השני הוא המצב מורכב יותר - מצב בו אחד  הצדדים מסרב להתגרש ומערים קשיים על בקשתכם או רצונכם להתגרש . דעו לכם כי אם לא תכלכלו את צעדיכם בתבונה הליך הגירושים יכולים להמשך שנים רבות ואתם תמצאו את עצמכם מכתתים את רגליכם על מדרגות הרבנות ועוברים עינויי דין ונפש בדרך לגט המיוחל.

חשוב לדעת כי גבר או אישה המבקשים התגרש אינם יכולים להתגרש כך סתם, עליהם לעתור בתביעה מנומקת לבית הדין הרבני תוך נקיטת עילות, הינו סיבות, מדוע הם מבקשים להתגרש , העילות לגירושים הם הלכתיות וניתן למנות אותן על כף יד אחת. מדובר ברשימה סגורה ואם לא תדעו להגיש תביעה נכונה ומנומקת ולהוכיח את תביעתכם , לא תתגרשו כל עוד בן/בת זוגכם החליט שלא לתת/לקבל גט.

אם הוגשה כנגדכם תביעת גירושין ואינכם רוצים להתגרש ואתם מבקשים להילחם על נישואיכם או על זכויותיכם טרם הגירושים יש הרבה מאוד מה לעשות בנדון. גם כתובה נידונה במסגרת תביעת הגירושין , הזכות לקבל את הכתובה או לוותר על הכתובה היא זכותה של האישה וגם לגבי נושא זה קיימת מערכת חוקים שלמה.

בית הדין מוסמך כמובן לדון בנושאים נוספים הכרורכים, היינו מחוברים לתביעת הגירושין ואם ברצונכם שבית הדין ידון בעניינכם עליכם לוודא כי הסמכות תהא בידי בית הדין הרבני שאחרת ידון ביתר הנושאים ( רכוש , משמורת , מזונות אישה, מזונות ילדים רק בהסכמה ) בית המשפט לענייני משפחה . זהו "מרוץ הסמכויות" המפורסם.

ההתדיינות בפני בית הדין הרבני בתביעת גירושין היא בלתי נמנעת , רק לבית הדין הרבני הסמכות לדון בתביעה זו .התדיינות בפני בית הדין אינה עניין של מה בכך ונדרש ידע והבנה עמוקה של הדינים וההלכות . עו"ד שמואלי יעל הנה בעלת ידע וניסיון רב בייצוג בבתי הדין הרבניים .לקבלת יעוץ וייצוג משפטי הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading