מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

בית הדין הרבני

מי מפחד מבתי הדין הרבני?

בית הדין הרבניאם נישאתם או התחתנתם בבית הדין הרבני , אין לכם הרבה ברירה אלא להתגרש בבית הדין הרבני ורק שם . קיימת הנחה כי מי שנישא בנישואים אזרחיים לא יצטרך להתגרש ברבנות , אם כן דעו לכם כי גם אתם שנישאתם בנישואים אזרחיים ,תוכלו להתגרש רק בבית הדין הרבני .

בעל ואישה אשר חפצים באופן הדדי להתגרש ובכך לסיים את קשר הנישואין שלהם יפנו בבקשה בהסכמה לבתי הדין הרבני אשר נימצא בסמוך למקום מגוריהם או לבית הדין שבו נרשמו לנישואין ויפתחו בקשה לסידור גט .דעו לכם כי בית הדין הרבני ידרוש מכם הסכם גירושין טרם ביצוע הגט.

יש צורך בהסכמה בבית דין הרבני?

כאשר לא קיימת הסכמה בין הצדדים להתגרש או שקיימת הסכמה אולם צד אחד מעכב את הגט על מנת להפעיל לחץ על הצד השני במטרה להשיג  יתרונות רכושיים או אחרים , אזי עניין הגירושין נעשה מסובך הרבה יותר.

לא תוכלו להתגרש מבן זוגכם ככה סתם כי פשוט מיציתם את הקשר או שאהבה "נגמרה" לכם או שפשוט העניין "לא עובד" , על מנת שבית הדין יורה לצד השני לתת לכם גט עליכם להוכיח כי יש לכם עילה היינו סיבה מוצדקת לגירושים . 

העילות המחייבות את הצד השני לתת לכם את הגט המיוחל קבועות וכתובות וניתן לספור אותן על עשר אצבעות. לא מדובר ברשימה פתוחה אלא במספר עילות שנקבעו עוד מקדמת דנא ויהיה עליכם להוכיח באמצעות עדים ו/או ראיות אחרות חד משמעיות כי התביעה שלכם מבוססת ומוצדקת ,אחרת לא תתגרשו כל עוד הצד השני יסרב להתגרש . 

לכן חשוב מאוד כי טרם תיפנו לבית דין הרבני תדעו לעשות זאת כבר מהתחלה באופן נכון וחכם אחרת תמצאו את עצמכם מתפקדים שנים ארוכות על דלתות בתי הדין הרבני מתחננים לגט ומבזבזים את זמנכם היקר. הדבר יגרום לכם לעוגמת נפש ולייאוש , לכן מומלץ לפנות אך ורק לעורכי דין המתמתחים בגירושין ומכירים את נבכי בית הדין הרבני. הם יודעים  ומכירים  את בתי דין הרבני ויכולים לעזור לכם לקבל את הגט המיוחל בצורה מהירה וטובה גם כאשר הצד השני מבקש למרר לכם את החיים .

התמחות בבית דין רבני

משרדנו מתמחה בתחום זה שנים ארוכות ויודע לפעול בנחישות ובמהירות להשגת התוצאה המבוקשת ולהביא אותך לסיום קשר הנישואין בצורה המהירה והטובה ביותר . לא ממולץ לפנות לבד לבתי הדין , מדובר בבית דין דתי אשר פועל על פי מערך כללים וחוקים שאתם אינכם מכירים ועורכי דין רבים אחרים שאינם מתמחים בתחום אינם מכירים. אם תפנו לבד לבתי הדין סביר להניח שתעשו טעויות שיהיה קשה לכם לתקנן בפניה מאוחרת יותר לבתי הדין מה שעשוי להאריך את הטיפול בגירושין .

להלן תקנות בתי הדין הרבני

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading