מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

בגידות

מה אפשר להגיד עוד על נושא כאוב וצהבהב זה שעוד לא נאמר. האם יש למעשה בגידה של בן/בת הזוג משמעות בהליך המשפטי של הגירושין ? והאם כדאי לשכור חוקר פרטי על מנת לתעד את מעשה הבגידה של בן זוגכם?

רבים וטובים נפלו במעשה בגידה ואכן זוגות רבים מתגרשים בשל בגידה , ולאחר שהדמעות זלגו להן זה מכבר והלב נשבר מגיע הכעס והרצון לדעת מה יוצא לי מזה ?

אם בחרתם לסיים את הנישואים שלכם בשל מעשה הבגידה דעו לכם כי בגידה מהווה פעמים רבות שיקול לבחור בערכאה של בית הדין הרבני על מנת שזו תדון בסכסוך הגירושין בחלוקת הרכוש במשמורת הילדים ובמזונות וזאת מתוך הנחה כי בית הדין יעניש את בן הזוג הבוגד וימנע ממנו את חלקו ברכוש המשותף או יחליט כי הוא הורה לא ראוי וייקח ממנו את הילדים לא עלינו.

לא אכחד, היו בתי דין שפסקו כך ועדיין פוסקים אולם הדבר נעלם אט אט ממחוזותינו שכן פסיקה מעין זו מהווה פגיעה בזכות יסוד בסיסית ואין לה מקום גם אם בן זוגכם בגד בכם.

בגידה של אישה בבעלה

כאשר אישה בוגדת בבעלה , היא מאבדת את זכותה לכתובה ואת זכותה לקבל מזונות מהבעל (מזונות אישה להבדיל ממזונות ילדים שזכות זו לעולם אינה נפגעת) אך היא אינה מאבדת את זכאותה לחלקה ברכוש המשותף ואין כל הצדקה כי תאבד את רכושה ואם במקרה נתקלתם בפסיקה שכזו הרי שיש דרך לערער עליה ולשנות את ההחלטה .

בגידה מהווה פעמים רבות עילה לגירושין , בעל אשר בוגד באשתו ועוזב את אשתו וביתו לטובת אישה אחרת, זכאית האישה לתבוע את כתובתה והיא אף תקבל אותה או חלק ממנה.   

רצוי בהחלט לתעד מעשה בגידה אם יש לכם אפשרות לעשות כן ,שכן הטענה למעשה בגידה לא די בה על מנת  שבית הדין או בית המשפט יזכה אתכם בפיצוי כספי בשל מעשה הבגידה או יחייב בגירושין את הצד הבוגד.

דעו לכם כי לאחרונה דן בית המשפט לענייני משפחה בתביעות נזקין שנגרמו למי מהצדדים בשל מעשי בגידות ופרוק התא המשפחתי ופסק פיצוי כספי לבן הזוג הנבגד אשר נגרמו לו נזקים בשל מעשה בגידה של בן זוגו.

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading