מלאו פרטים ונחזור בהקדם
loading
לכל שאלה חייגו:
05254606200525460620

אלימות במשפחה

אלימות במשפחהאלימות במשפחה הוא נושא כואב , מעצם טיבעו של הליך הגירושין נמצא כי אלימות במשפחה כמעט בכל תיק ותיק בכל רובדי האוכלוסייה. אלימות אינה רק אלימות פיזית ו/או מילולית , קיימים סוגים רבים של אלימות מילולית אשר באה לידי ביטוי ביתר שאת במסגרת הליך הגירושין . אם אתה או את מרגישים כי בן/בת הזוג שלכם מפעלים כנגדכם אלימות אל תוותרו להם , עליכם לפעול באופן מידי על מנת להפסיק זאת ולמנוע פגיעה בעצמכם ו/או בילדים שלכם.

האפשרויות החוקיות

האפשרויות שהחוק מעמיד בפניכם הן יעילות , ניתן לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לכל בית משפט אחר בבקשה לצו הגנה , אני ממליצה לפנות לבית המשפט לענייני משפחה אשר בפניו ניתן להביא גם את מלוא היריעה של הסכסוך המשפחתי ופעמים רבות הוא גם יגלה אמפטיה רבה יותר לפנייתכם ויגיש בקשה לצו הגנה.

אם אינכם יכולים להמתין וקיים איום ממשי עליכם גשו מיד לתחת המשפט והגישו תלונה בגין אלימות , בסמכותה של המשטרה להוציא צו הרחקה למספר ימים בלבד אולם על מנת  שניתן יהי להאריך את הצו לתקופת זמן משמעותיי ייוותר עליכם לפנות תמיד אחר כך לבתי המשפט לענייני משפחה ולבקש צו הגנה לתקופה ארוכה יותר , ניתן לבקש את הצו במעמד צד אחד אבל תמיד לאחר מספר ימים יתקיים דיון במעמד שני הצדדים , כך קובע החוק למניעת אלימות המשפחה. .

ניתן לפנות בבקשה לצו הגנה גם לאחר שעות הפעילות של בתי המשפט , במקרה כזה שופט תורן ידון בבקשה שלכם.

הדיון בבקשה לצו הגנה נעשה באותו היום ב והגשתם את הבקשה ואין צורך להמתין לדיון בבקשה אלא אם כן החליט בית המשפט לא לתת לכם את הצו רק על פי הבקשה שלכם ונתן החלטה לשבוע את הצד השני או לזמנו לדיון , בדרך כלל יטה בית המשפט לתת את הצו במעמד במעד צד אחד ולקבוע דיון בתוך 7 ימים במעמד הצדדים.

חשוב להיות מיוצג בהליך שכזה מאחר ובתי המשפט חוקר ובודק האם קיימת הצדקה לצו שביקשתם ולכן חשוב כי המקרה שלכם יוצג כהלכה, אחרת הצו יבוטל.

ובכל מקרה לעולם אל תוותרו לעצמכם , אלימות במשפחה היא נגע שניתן לטפל בו ותחילתו של הטיפול בנגע היא הה חלטה שלכם להפסיק ולהיות קורבן של בן זוגכם אם לא למענכם אז למען ילדכם אשר נפגעים מבתי אשר יש בו אלימות. 

לקבלת יעוץ, השאירו כאן פרטים

loading